تزریق چربی

هر فرد با گذر زمان و بالارفتن سن بر روی پوست خود متوجه تغییراتی می شود که از دیدن آن احساس ناراحتی و نارضایتی خواهد داشت. آدمی همواره به دنبال خوب بودن و تکامل بوده و زیبایی نیز یکی از امیال انسان است که برای رسیدن به آن با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی راه کار های بسیاری برای بهبود تمامی ایرادات به وجود امده در سطح پوست به وجود آمده است. یکی از چندین روند زیبایی و جوانسازی در واقع تزریق چربی است که قادر است تمامی اثرات پیری بر پوست را به طور معجزه آسایی بهبود ببخشد. برای اطلاع دقیق از مزیت ها و معایب این روش بهتر است که به تمامی توصیه های دکتر زینب فرخ بهترین دکترجوانسازی پوست در تهران ؛ در ادامه این متن به خوبی دقت کنید.

تزریق چربی - دکتر فرخ

تزریق چربی چیست ؟

شاید برای شما جای سوال باشد که به چه صورت می توان برای برطرف ساختن ایرادات پوستی از تزریق چربی استفاده کرد؟ در نتیجه بهتر است توضیحی را در ارتباط با نحوه انتقال چربی داشته باشید. در این پروسه چربی مورد نیاز را از یکی دیگر از نواحی بدن خارج کرده و بعد از اعمال برخی فرآیند ها برای تزریق مجدد آماده شده و می توان به ناحیه مورد نظر تزریق کرد. یکی از مزیت های این روش ایمن بودن آن است و می توان بدون ذره ای حساسیت آن را برای بهبود ایرادات صورت به کار گرفت.

مراحل تزریق چربی

پروسه جوانسازی پوست چند مرحله دارد که در ادامه به آنان می پردازیم:

 1. استخراج چربی :
  تزریق چربی روشی برای زیبایی و جوانسازی پوست است که امروزه بسیار متقاضی انجام ان وجود دارد. از آنجایی که چربی به کار رفته از بدن خود فرد مراجعه کننده به دست می آید ابتدا بایستی این ماده را استخراج کرده و سپس آن را طی فرآیندی برای انتقال به بدن زیباجو آماده ساخت. برای دریافت چربی مد نظر ابتدا باید ناحیه از بدن را در نظر داشت که میزان چربی مورد نیاز را داشته باشد که عمدتا از باسن ، ران و شکم می توان به خوبی بهره مند شد. با استفاده از بی حسی های موضعی این نواحی را برای استخراج آماده ساخته و میزان چربی مورد نیاز را دریافت خواهند کرد.
 2. آماده کردن چربی جهت انتقال به ناحیه مد نظر:
  چربی دریافتی از بدن فرد مراجعه کننده آماده و مناسب تزریق نمی باشد و بهتر است که طی فرآیندی آن را برای انتقال آماده ساخت. با به کار گیری دستگاه سانتریفیوژ یا دیگر متدهای کابردی ، چربی های خالص را بایستی دریافت کرد.
 3. تزریق چربی :
  پس از تمامی این مراحل حال ماده دریافتی برای بهبود و برطرف کردن چین و چروک های صورت آماده می باشد.می توان با تزریق کردن چربی به ناحیه مد نظر جوانی پوست را بازیافت و دوباره شاهد درمان تمامی مشکلات به وجود آمده بود.

مزیت های این پروسه

چندین روش برای جوانسازی و شادابی پوست وجود دارد که ایمن ترین و پرکاربردترین آنان تزریق چربی می باشد. به دلیل اینکه ماده ای خارجی به پوست تزریق نمی شود و از چربی بدن خود فرد مراجعه کننده استفاده می شود پروسه ای ایمن به شمار می آید. در ادامه لیستی از مزایای ارزنده این روش جوانسازی پوست آورده شده است. عبارتند از :

 • ماندگاری نتیجه به دست آمده
 • لاغری در ناحیه ای که چربی از آن استخراج شده است
 • می توان با این عمل زیبایی بافت های آسیب دیده را درمان کرد.
 • روشی ایمن و کم تهاجم
 • مدت زمان درمان کوتاه

موارد استفاده از تزریق چربی :

 • پرکردن مناطق لاغر و فرورفته ی صورت مانند گونه ها و زیر چشم
 • برجسته کردن لب ها و گونه ها و چانه
 • برجسته کردن باسن
 • بزرگ کردن سینه
 • بازسازی سینه
 • جوانسازی دست
 • رفع اسکار و جای زخم و سوختگی

چه مناطقی برای برداشتن چربی در روش تزریق چربی مناسب هستند؟

مناطقی که می توان چربی از آن ها برداشت در افراد مختلف متفاوت است، منطقه ای مناسب است که با رژیم هم کم نشود. به طور عادی قسمت خارج باسن و ران برای برداشتن چربی مناسب هستند اما به طور کلی از چربی تمامی نقاط بدن می توان استفاده کرد، چربی های مقاوم در قسمت های پهلو ها،ران ها، کنار زانو ها و زیر شکم قرار دارند.

تاثیر این پروسه - دکتر زینب فرخ

اقدامات قبل از تزریق چربی به شرح ذیل می باشد:

انتخاب بهترین پزشک زیبایی

 • برای انتخاب یک دکتر خوب برای تزریق  می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو کنید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین پزشکان زیبایی درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره و معاینه نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را از انجام تزریق چربی به پزشک مورد نظر بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • برای اطمینان از انتخاب پزشک مورد نظر نمونه کارهای او را مشاهده کنید، برای مشاهده نمونه کارهای دکتر زینب فرخ می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

نکات قبل از تزریق چربی

 1. بیمار به مدت یک هفته قبل از تزریق از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کند.
 2. به مدت یک هفته قبل از این پروسه زیبایی از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کند.
 3. در روز مشخص شده به صورت بدون آرایش مراجعه کند.

تزریق به دست - دکتر فرخ

پس از این عمل :

 1. تزریق چربی باید 4 _ 2 بار تکرار شود تا بتوان نتیجه ی خوبی از آن گرفت.
 2. دوره ی نقاهت این روش برای جوانسازی پوست 2 هفته است که طی این دو هفته در محل درمان تورم وجود دارد.
 3. برای جلوگیری از به وجود آمدن عفونت توصیه می شود زیر نظر پزشک آنتی بیوتیک مصرف کنید .
 4. پس از تزریق نباید چند روز به محل درمان شده دست زد.
 5. از انجام فعالیت سنگین پس از تزریق خودداری کنید.
 6. سه هفته ی اول در معرض آفتاب قرار نگیرید.
 7. برای مدتی به صورت طولانی مدت حمام نکنید.

تزریق چربی - دکتر مریم فرخ

مدت زمان ماندگاری تزریق کردن چربی به پوست :

همانطور که می دانید مشکلات پوستی هر فرد با دیگری متفاوت است و در نهایت نتیجه دریافتی نیز برای هر شخص متفاوت خواهد بود. میزان ماندگاری نتیجه نهایی دریافت شده نیز از این داستان مستثنی نمی باشد. اما با انتخاب یک دکتر جوانسازی پوست با تجربه در شهر محل سکونت خود می توانید بهترین نتیجه ممکن را شاهد باشید و میزان ماندگاری آن نیز بسیار زیاد خواهد بود.

معایب تزریق چربی

مانند هر روش دیگری، می‌ تواند معایب خاصی داشته باشد. البته با انتخاب دکتر ماهر و با تجربه می توان تمامی عوارضی که در ادامه ذکر می شود را پیشگیری کرد. بعضی از معایب متداول تزریق چربی عبارتند از:

عوارض جانبی : ممکن است عوارض جانبی موقتی مانند ورم، برگشت ‌پذیر بودن رنگ پوست، درد، خونریزی، عفونت و آسیب به بافت همراه باشد. همچنین، عوارض ناشی از تزریق نادری نظیر آبسه پایدار نیز گزارش شده‌اند.

ناهمسانی بصری : ممکن است تزریق ‌های چربی به ناهمسانی بصری منجر شوند، به این معنی که مقدار چربی تزریق شده ممکن است تا حدی طبیعی نباشد و شکل صورت را تغییر دهد.

نتایج نامطلوب : فرآیند تزریق چربی ممکن است نتایج ناکامی را به همراه داشته باشد. در برخی موارد، چربی ممکن است جذب نشود یا جذب نامناسبی را تجربه کند، در حالی که در بخش‌ های دیگر صورت، چربی اضافی ممکن است باعث تغییرات غیر مطلوب در شکل و ظاهر صورت شود.

آیا تزریق چربی درد دارد؟

بسیاری از افراد این سؤال را مطرح می‌کنند که با توجه به فرایند استخراج و تزریق چربی، آیا این روش دردناک است و نیاز به بیهوشی دارد؟

این روش نیمه تهاجمی است و در دسته عمل‌های سرپایی قرار می‌گیرد. هر ناحیه‌ای که پزشک بر روی آن کار می‌کند، به طور کامل با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌شود، بنابراین هیچ گونه درد و ناراحتی برای فرد ایجاد نمی‌شود. با این حال، گاهی اوقات استرس و اضطراب می‌تواند منجر به واکنش‌های ناخودآگاه شود. به همین علت، مشاوره قبل از انجام این روش و اطلاع از مراحل آن می‌تواند باعث آرامش و راحتی بیشتر فرد شود.

چند روز بعد از تزریق می‌توان فعالیت روزانه خود را انجام داد؟

تا 7 روز بعد از تزریق می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید. مناطق برداشت چربی احتمالاً به مدت یک یا دو هفته کبود و متورم خواهند بود. در برخی موارد، ممکن است طی چند ماه پس از تزریق، بخشی از چربی‌ها توسط بدن جذب شوند که در این صورت نیاز به ترمیم و متقارن‌سازی مجدد خواهد بود.

ماندگاری تزریق چربی صورت چقدر است؟

یکی از مزایای اصلی تزریق چربی به صورت این است که نتایج آن نسبتاً طولانی‌مدت و دائمی است. به طور کلی، چربی‌هایی که پس از تزریق برای شش هفته زنده می‌مانند، به مرور به بخشی از بافت صورت تبدیل شده و خون‌رسانی را از بافت سالم اطراف دریافت می‌کنند؛ بنابراین، نتایج دائمی خواهند بود. اگر فرد نیاز به حجم بیشتری در صورت خود داشته باشد، ممکن است نیاز به تکرار تزریق باشد. به طور معمول، روند پیری پوست پس از 5 تا 10 سال می‌تواند موجب کاهش چربی در پوست شود. این موضوع به عوامل ژنتیکی و سبک زندگی فرد بستگی دارد.

دوره نقاهت تزریق چربی به چه صورت است؟

دوره نقاهت پس از تزریق چربی به صورت مراقبتی و درمانی انجام می‌ شود تا بازگشت به شرایط طبیعی بدن کمک کند و بهترین نتیجه را برای بیمار بوجود آورد. این دوره شامل مراقبت ‌های زیر می ‌شود:

فشار گذاری : استفاده از پانسمان یا پوشش ‌های فشاری بر روی منطقه ‌ای که چربی تزریق شده است باعث کاهش تورم و سفت شدن بافت می ‌شود.

ماساژ : ماساژ ملایم و لطیف در نواحی اطراف تزریق چربی می‌ تواند به جذب بهتر چربی و کاهش سفتی و ناراحتی کمک کند.

ورزش : انجام تمرینات خفیف و ملایم که توسط پزشک معالج تعیین می‌ شود، عملکرد عضلات را تحریک می ‌کند و به گردش خون بهتر کمک می‌ کند.

تغذیه سالم : تغذیه سالم و متعادل با مصرف مقدار مناسبی از آب و مواد غذایی حاوی ویتامین‌ ها و مواد مغذی اساسی برای بهبود و بازسازی عضلات و بافت ‌ها بسیار مهم است.

پیگیری پزشکی : برنامه نقاهت باید تحت نظر پزشک معالج باشد. وی باید تغییرات و نتایج پس از تزریق چربی را مورد بررسی قرار داده و هرگونه مشکل یا نیاز به تداخل درمانی را مشخص کند.

هزینه تزریق چربی چقدر می باشد؟

هزینه این روش با توجه به دستمزد بهترین پزشک ، ناحیه تحت درمان ، تعداد جلسات درمان و غیره تعیین می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت