لیفت صورت با نخ PDO

لیفت صورت با نخ PDO

لیفت صورت با نخ PDO : نخ های خاردار یا PDO (پلی دی اکسان) ، نخ هایی هستند که روی بدنه آن ها خارهایی از همان جنس نخ در دو جهت مخالف ساخته شده به طوری که از قسمت وسط نخ ، خارها به سمت دو سر نخ قرار گرفته اند که این طراحی موجب گیر افتادن دو سرنخ در بافت می شود و می توان با قلاب کردن یک سر نخ در بافت ، قسمت دیگر را بالا کشید. در حقیقت نخ لیفت PDO  که در اصطلاح پزشکی به آن نخ لیفتینگ نیز گفته می شود بافت پوست را تغییر داده و به عمق لایه پوست نفوذ می کند به طوری که انجام آن برای افرادی که می خواهند در کمترین زمان پوستی صاف ، بدون باقی ماندن جای بخیه داشته باشند پیشنهاد خوبی است. روش انجام این پروسه نیز به گونه ای است که پزشک سوزن نازک و یا کانول کوچکی را به زیر پوست تزریق کرده و بدون ایجاد برشی نخ را در زیر پوست وارد می کنند که هدف اصلی آن حل شدن نخ در پوست و تحریک آن برای ساخت کلاژن بیشتراست . پس از اینکار نخ ها در زیر پوست و نواحی مناسب درج می شوند که تکنسین با یک سوزن توخالی به آرامی نخ ها را می کشد و بدون ایجاد جای زخم آن ها را از پوست خارج می کند. با این روش شما می توانید از سایر چین و چروک ها در تمام نواحی بدن نظیر چین های بینی ، لب ها ، پلک ها  ،خطوط پنجه کلاغی ، چین پیشانی ، قوس ابرو ها ، گردن ، شکم ، داخل ران ها ، باسن و حتی دست ها خلاص شوید .

لیفت صورت با نخ PDO از تطابق بالایی با بافت ها برخوردار می باشد.

لیفت صورت با نخ PDO

نتایج لیفت صورت با نخ PDO سریعا پس از اتمام کار قابل رویت می باشد اما پس از گذشت 6 ماه وضعیت بهتر هم خواهد شد زیرا در طول این زمان در اطراف نخ کلاژن سازی صورت می گیرد و بعد از اینکه نخ کامل جذب شد رشته های کلاژنی بر جای مانده و بافت در موقعیت جدید از استحکام بیشتری برخوردار می شوند.

عملکرد نخ PDO در بافت :

 • لیفت به منظور کشش و حمایت بافت.
 • ترمیم بافت به وسیله ی تحریک تولید کلاژن ، الاستین و همچنین رگ سازی جدید.

کاربرد لیفت صورت با نخ PDO :

 1. همراه با بالا رفتن سن ، لایه ی چربی در زیر پوست ، ساختار نگهدارنده ی لایه ی میانی پوست و همچنین عضلات صورت سست و ضعیف می شوند و نواحی صورت مانند ابرو ها ، گونه ها ، اطراف فک پایین و گردن دچار شلی پوست و افتادگی خواهند شد .
 2. به اصطلاح درماتوشالازیس از علائم بالا رفتن سن می باشد و با افتادگی گونه ها ، خط خنده و خط گوشه لب عمیق تر می شود و همچنین پوست پلک بالا دچار افتادگی و نیز پلک پایین هم به علت بیرون زدگی چربی در دور چشم حالت کیسه ای پیدا خواهد کرد.
 3. از این نخ ها می توان برای لیفت ابرو ، لیفت قسمت فک پایین ، لیفت ناحیه ی بالایی گردن و لیفت گونه استفاده نمود و برای افرادی که پوستی شدیدا شل و افتاده دارند انجام لیفت با نخ مناسب نیست.

 

مزایای لیفت صورت با نخ چیست ؟

حال می خواهیم به بررسی مزایای لیفت صورت با نخ بپردازیم تا با اطلاع از آن ها از به معجزه انجام این پروسه در ایجاد جوانی و شادابی پوست خود پی ببرید .

 

نتایج طبیعی : در انجام هر پروسه زیبایی ، طبیعی بودن نتایج حاصل شده از آن به اندازه ای مهم است که تنها جراح ماهر و با تجربه می تواند به خلق آن بپردازد . در لیفت صورت با نخ ، پزشک با حفظ انحنای طبیعی صورت و جلوگیری از کاهش حجم نواحی کار شده به رفع چین و چروک ها و جوانسازی پوست می پردازد . در حقیقت در این روش نخ ها با ظرافت خاص به پوست وارد شده و اینکار را با حفظ سایر ویژگی های پوست انجام می دهند.

کوتاه بودن دوره نقاهت : در لیفت صورت با نخ دوره نقاهت نسبت به لیفت با جراحی کوتاه تر است و بیمار سریع تر به روتین زندگی خود بازمی گردد که در هر شخص نیز این عدد متغیر می باشد اما به طور معمول این دوره می تواند تا حداکثر 5 روز طول بکشد .

ایمنی بالا در این پروسه : انجام لیفت صورت با نخ در نواحی پر خطری و حساس پوست نیز قابل انجام است که این نواحی شامل پلک و ابرو می شوند. بنابراین می توانید از ایمن بودن این روش مطمئن بوده و انجام ان اقدام کنید.

آسان بودن پیاده سازی لیفت صورت با نخ : لیفت صورت با نخ به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود به همین دلیل جزو تکنیک های ساده و پر طرفدار است که سایر دشواری های جراجی های زیبایی ندارد زیرا پزشک برای انجام این پروسه از بی حسی موضعی استفاده می کند و برای انجام ان تنها زمانی حدود یک ساعت نیاز خواهد داشت که این موضوع پیاده سازی اسان آن را اثبات می کند.

 

عوارض ناشی از انجام لیفت صورت با نخ

با وجود اینکه لیفت صورت با نخ از جمله روش های کم تهاجمی بوده و بسیار ایمن است اما ممکن است فرد را با عوارض کوتاه مدتی دچار کند که جای نگرانی نداشته و تنها اطلاع از ان ها می تواند میزان اضطراب شما را در هنگام بروز هر یک از آن ها کاهش دهد :

درد و ناراحتی : ایجاد درد بعد از انجام لیفت صورت با نخ که از جمله روش های کم تهاجمی می باشد کاملا طبیعی است که بعد از گذشتن چند روز از بین خواهد رفت.

ایجاد کبودی و تورم : از بین رفتن کبودی و تورم بعد از انجام لیفت صورت با نخ تا 48 ساعت باقی مانده و پس از آن ناپدید خواهد شد بنابراین در صورت بروز آن در بعد از انجام این پروسه نگران نشوید.

ایجاد هماتوم : در صورت مراجعه به پزشک بی تجربه ممکن است با عارضه ای به نام هماتوم درگیر شوید زیرا اگر پزشک در زمان وارد کردن نخ ها در پوست منجر به آسیب به دیواره رگ های خونی گردد نشت خود در بخش های اطراف اتفاق افتاده و منجر به بی حرکتی دائمی عصب خواهد شد .

ایجاد عفونت : اگر در رعایت نکات مراقبتی بعد از انجام لیفت صورت با نخ کوشا شوید امکان ابتلا به عفونت در نواحی لیفت به شدت پایین می آید .

عدم تقارن : دلایل ایجاد عدم تقارن نواحی تحت لیفت به دلیل داروهای بی حسی ، عدم تقارن ذاتی و غیره اتفاق می افتد .

فرو رفتگی و بی نظمی : در نظر داشته باشد که برخی از نواحی صورت مانند گونه و فک که حرکت آن ها بیشتر از سایر نواحی صورت است ممکن است بعد از لیفت نخ دارای بی نظمی هایی گردد که با مشورت با پزشک باید از بروز آن جلوگیری کنید .

اقدامات قبل از لیفت صورت با نخ PDO به شرح ذیل می باشد:

 • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از لیفت صورت انتخاب یک پزشک خوب و مجرب می باشد.
 • پس از انتخاب پزشک مورد نظر حتما برای مشاوره به مطب او رفته و نمونه کارهای او را مشاهده کنید.
 • آقایان پیش از مراجعه حتما ریش و سبیل خود را بتراشند.
 • بانوان بدون آرایش صورت برای انجام لیفت با نخ مراجعه کنند.
 • به مدت سه روز قبل از مراجعه از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین و غیره خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته قبل از مراجعه از استعمال قلیان و سیگار ، مصرف الکل پرهیز کنید.

 

لیفت صورت با نخ PDO

 

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ PDO به شرح ذیل می باشد:

 • لازم است به مدت یک الی دو هفته بیمار از حرکات شدید ناحیه ی مورد نظر خودداری کند و به مدت 3 هفته نیز از انجام حرکات ورزشی یا فشار مستقیم به روی صورت و مالش شدید این قسمت ها خودداری کند.
 • در طول روز های اول بیمار حس کشش بر روی پوست دارد که به مرور بر طرف خواهد شد و می تواند از دارو های تجویز شده و کمپرس آب یخ استفاده کند.
 • بهتر است که آقایان پس از لیفت صورت با نخ PDO به مدت دو هفته از تراشیدن صورت خوددداری نمایند.
 • امکان دارد در روز های اول به نظر برسد لیفت به حد زیادی انجام شده اما طی 2 هفته این میزان تا حدی کاهش پیدا می کند.
 • نواحی لیفت شده را به مدت 2 ماه نباید ماساژ داد.
 • تا 24 ساعت بانوان از آرایش صورت خودداری کنند.
 • داروهایی را که پزشک برای تان تجویز کرده است راس ساعت استفاده کنید.
 • تا یک هفته بعد از لیفت صورت با نخ از مصرف داروهای رقیق کننده خون ، الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • تا 3 روز از رفتن به استخر و سونا و غیره اجتناب کنید.

زمان ریکاوری لیفت صورت با نخ PDO

در بررسی زمان ریکاوری باید اظهار کنیم که نتایج بلافاصله بعد از لیفت با نخ PDO  قابل مشاهده خواهد بود اما در مواردی برای دیدن نتایج نخ های پیچ خورده باید 2 تا 3 ماه صبر کنیم تا زمانی که پوست در جای مناسب خود شکل بگیرد . درباره بهبود جای سوراخ های ایجاد شده در پوست نیز نگران نباشید زیرا پس از انجام این پروسه پوست شما اندکی قرمز شده و کبودی های در اطراف آن ایجاد می شود . علاوه بر این بعد از انجام لیفت با نخ PDO  فرد از کار و زندگی روزمره خود دور نمی شود و می تواند برای ترمیم مجدد آن به پزشک مراجعه کند . در آخر نیز باید اظهار کنیم که ماندگاری نتایج لیفت ، با استفاده از کرم ضد آفتاب و عدم قرار گیری در نور مستقیم خورشید بیشتر می شود.

هزینه لیفت صورت با نخ PDO چقدر می باشد؟

هزینه لیفت صورت با توجه به دستمزد بهترین پزشک ، تعداد و اندازه نخ ها ، ناحیه تحت درمان و غیره مشخص می شود.

دکتر زینب فرخ ، با سابقه درخشان در زمینه پوست مو و زیبایی دارای مهارت و تجربه بالایی بوده که همین موضوع موجب محبوبیت بالای ایشان در میان افراد شده. ایشان با تجربه چندین ساله خود در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست و مو فعالیت گسترده ای داشته و امروزه به یکی از شناخته ترین پزشکان در حوزه زیبایی  تبدیل شده اند. 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت