روش های جوانسازی پوست

روش های جوانسازی پوست

این روز ها مهم ترین دغدغه ای که بین افراد بوجود آمده است پیدا کردن راهی مناسب برای جئانسازی پوست است ، در این مقاله روش های جوانسازی پوست را برای شما شرح می دهیم .

 

روش های جوانسازی پوست

 

این روز ها علم و تکنولوژی پیشرفت کرده و راه های بسیاری برای جوانسازی پوست بوجود آمده که  از کرم های دارای سلول های بنیادین شروع می شود و با روش های جراحی نوین پایان می یابد .

راه های جوانسازی پوست :

  • کرم ها و لوسیون ها : مواد دارویی که در جوانسازی پوست موثر هستند شامل : رتینوییدها ، اسید های میوه ، ماتریکسیل ، ضد آفتاب ها ، کرم های دارای استروژن گیاهی ، کرم ها و لوسیون های دارای ویتامین های C و  E و … .

رتینوییدها خیلی سال است که برای درمان بیماری های پوستی مانند آکنه از آن استفاده می شود .

  • ساییدن پوست : حتی در زمان های گذشته کیسه کشیدن راهی بود برای لایه برداری پوست صورت و بدن ، کیسه وسفیدآب راهی بسیار راحت و ارزان است برای دست یافتن به پوستی جوان .

دستگاه هایی که امروزه وجود دارند مانند میکرودرم ابریشن همانند کیسه و سفیدآب عمل می کنند و موجب جوانسازی پوستمی شوند .

  • روش های شیمیایی : از زمان های گذشته لایه برداری پوست بوسیله ی اسید میوه و اسید تری کلرواستیک انجام میشود . هرچند امروزه با وجود دستگاه های مختلف لیزر کمتر از روش های شیمیایی برای جوانسازی پوست استفاده می شود .

این روش همچنان طرفداران زیادی دارد .

  • دارو های خوراکی : امروزه داروهای متفاوتی در دارو خانه ها ادعای جوانسازی پوست دارند ، این داروها حاوی مواد آنتی اکسیدان متفاوتی هستند .
  • تزریق بوتاکس : این روش یکی از معروف ترین روش هابرای جوانسازی پوست است ، از سم در این روش برای فلج کردن عضلات استفاده می شود .

این تزریقات توسط متخصص پوست و یا جراح پلاستیک  انجام می گیرد .

  • تزریق ژل : برای پر کردن خط های خنده و بسیاری از خط هایی که بر اثر مرور سن بوجود می آید از ژل استفاده می شود .
  • تزریق چربی : این روش بسیار مناسب است و هیچ عارضه ای به همراه ندارد . در این روش از چربی های خود فرد استفاده می شود .

 

دکتر زینب فرخ   پوست  مو ، زیبایی لیزر ( لیفت صورت با نخ  , از بین رفتن خط خنده , لیفت صورت با نخ PDO ، کاربردهای نخ PDO )

 

پاسخ

چهار × 1 =

Call Now Button