کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست است که طی انجام آن گاز دی اکسید کربن به ناحیه زیر پوست تزریق می گردد. این تکنیک که برای اولین بار در سال 1930 میلادی مورد استفاده قرار گرفت ریشه در کشور فرانسه داشته و امروزه به علت عوارض کم و تاثیرات بسیار بالایی که دارد از جمله پرطرفدارترین روش های جوانسازی در میان مردم سراسر جهان به شمار می رود. امروزه دکتر زینب فرخ ، بهترین دکتر کربوکسی تراپی در تهران با انجام این روش موجب جوانسازی پوست در افراد متقاضی می شود.

کربوکسی تراپی - دکتر زینب فرخ

کربوکسی تراپی چیست ؟

جوانی و شادابی پوست امری است که تمامی افراد به دنبال آن هستند و کربوکسی تراپی یکی از روش های جوانسازی پوست است که می تواند این دو نکته را به پوست فرد مراجعه کننده باز گرداند. کربوکسی تراپی یا درمان با دی اکسید کربن یکی از راه کارهای زیبایی است که غیر تهاجمی بوده و دارای نتایج عالی می باشد. در این روش بجای اینکه مایع مزوتراپی تزریق شود ، از دی اکسید کربن استفاده خواهد شد. با انجام دادن این روند تناسب دی اکسید کربن و اکسیژن پوست برهم خورده و به مغز فرمان کاهش اکسیژن را می دهد. در نتیجه بعد از اعمال این ماده در راستای زیبایی و جوانی بدن شروع به افزایش اکسیژن رسانی در بدن می کند که این اتفاق باعث می شود که جریان خون افزایش بیابد و در نهایت شاهد تغییر وضعیت پوست خواهید بود. به یاد داشته باشید که استفاده از کربوکسی تراپی بسیار ایمن بوده و می توان در بسیاری از مناطق به کار برده شود. افزایش جریان خون می تواند باعث شادابی و نشاط پوست شود و این امر توانسته است این روش را بهترین راه کار برای جوانسازی پوست به شمار بیاورد.

کربوکسی تراپی برای لک صورت

پروسه ای است که در آن از کربن دی اکسید استفاده می شود و کربن دی اکسید به لایه زیرین پوست تزریق می شود ، این اتفاق در لایه های پایینی پوست موجب افزایش گردش خون و افزایش جنبش و حرکت گلبول های قرمز می گردد و در نهایت سبب کلاژن سازی خواهد شد. افزایش کلاژن در پوست موجب شفافیت و بهبود حالت پوست می گردد.

مزایای کربوکسی ترابی برای لک های صورت

علاوه بر بهبود لک های صورت یکسری مزایای دیگر را در اختیار فرد متقاضی قرار می دهد. عبارتند از :

 • بدون عارضه برای شخص
 • روش غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی و عمل انجام می شود
 • ذره ای درد و خونریزی در این پروسه وجود نخواهد داشت
 • همزمان با برطرف کردن لک های پوستی می توان به درمان دیگر مشکلات پوستی پرداخت
 • سرعت روند انجام پروسه بسیار بالا است
 • مقرون به صرفه است

کاربرد های این روش جوانساز 

در ابتدا باید بگوییم که این روش جوانسازی پوست قابل اجرا در همه نقاط بدن از جمله صورت، گردن، شکم، پل، پشت دست، پاها، باسن و غیره بوده و هدف از انجام آن به طور کلی برای تحریک کلاژن سازی، انعطاف پذیری پوست، کاهش چربی های موضعی و برطرف کردن چین و چروک های موجود بر روی پوست می باشد. کاربردهای گسترده تر کربوکسی تراپی شامل موارد ذیل می باشد :

 • بهبود زخم های عروقی
 • موثر در نتایج لیپوساکشن
 • درمان پدیده رینود
 • درمان پلاک های پسوریازیس
 • ترمیم آثار آکنه و جای جوش
 • برطرف کردن چین های دور لب و رفع خطوط خنده
 • کاهش گرفتگی و درد عضلات
 • برطرف کردن و درمان سیاهی و چروک های دور چشم
 • کاهش بافت چربی موضعی و سلولیت
 • جوانسازی پشت دست ها و برطرف کردن چروک های موجود در آن
 • موثر در درمان بیماری های ایسکمیک اندام تحتانی
 • بهبود اسکارهای هایپرتروفیک و زخم های پوستی
 • بهبود چین و چروک های پوستی و آثار سالخوردگی
 • درمان سلولیت و ترمیم ترک های پوستی که به موجب چاقی یا کاهش شدید وزن در فرد ایجاد شده است.
 • بهبود افتادگی و شلی پوست در نواحی دکلته، بازوها، گردن و غیره.

مزایای استفاده از کربوکسی تراپی در تهران چیست؟

از جمله مزایای بی شمار این روش جوانسازی پوست می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • از هزینه پایین تری نسبت به سایر روش های جوانسازی برخوردار می باشد.
 • کاملاً غیرتهاجمی و ایمن بوده، مشکل و عارضه جدی را برای فرد به همراه نخواهد داشت.
 • دوره نقاهت آن بسیار کوتاه می باشد.

برای برطرف کردن لک های پوستی به چند جلسه احتیاج است ؟

طبیعتا فرایند مذکور برای درمان مشکلات پوست ی مورد استفاده قرار میگیرد و اطلاع دارید که روند درمان با این روش تک جلسه ای نخواهد بود و نیازمند تکرار حداقل چند جلسه خواهد بود. برای دیدن و مشاهده نتایج مطلوب از فرآیند مذکور بدیهی است که چند بار باید متد را تکرار کرد که نتیجه تثبیت و ماندگاری بیشتری را بر جای بگذارد. به خاطر داشته باشید که مشکلات پوستی مربوط به هر شخص با دیگری متفاوت است و یکسان نخواهد بود در نتیجه تعداد جلسات مورد نیاز برای هر شخصی به اندازه میزان ایرادات وارده به صورت او متغییر خواهد بود. افراد متقاضی نباید تعداد جلسات توصیه شده توسط بهترین پزشک تهران را با دیگری مقایسه کنند زیرا اطلاعی از میزان آسیب های پوستی طرف مقابل در اختیار ندارند. به عنوان مثال شاید برای یک فرد دکتر سه جلسه را تجویز کند و برای شخص دیگر حداقل پنج جلسه کربوکسی تراپی را توصیه کرده باشد که نتیجه مد نظر را دریافت کرد.

عوارض کربوکسی تراپی

هر روش زیبایی که بر روی بدن مورد انجام قرار می گیرد می تواند برخی شرایط را به همراه داشته باشد. به این وضعیت پیش آمده واکنش بدن به تغییرات گفته می شود.در روند انتخاب دکتر کربوکسی تراپی دقت بالایی داشته باشید که این موارد برای شما با ریسک خیلی پایینی رخ دهد. در ادامه برخی مواردی که ممکن است در پی انجام این روش جوانسازی رخ خواهد داد عبارتند از :

 • تجربه گرما و سوزش در ناحیه تزریق شده
 • در برخی مواقع ممکن است که کمی درد را احساس کنید
 • بعضی از افراد به دلیل حساسیت بالای پوست ممکن است شاهد کبودی بشوند

نحوه کارکرد کربوکسی تراپی به چه صورت است ؟

در این متد با انتقال گاز دی اکسید کربن به لایه زیرین پوست می توان بافت های چربی اشباع شده در زیر پوست را از بین برد. در زمانی که دکتر جوانسازی پوست در حال انجام کار می باشد مغز فرمان کاهش سطح اکسیژن را به بدن می دهد و به مرور شاهد از هم شکستگی و از بین رفتن بافت های چربی خواهید بود.

قیمت کربوکسی تراپی

به خاطر داشته باشید که هر فرد با مشکلات پوستی مختص به خود به دکتر جوانسازی مراجعه خواهند کرد. از همین رو برای دریافت نتیجه ای معقول روش و مدت بهره مندی از مزیت های ارزنده این فرآیند متفاوت خواهد بود. همین امر موجب شده است که هزینه نهایی کربوکسی تراپی را به طور جامع اعلام داشت. بسته به ناحیه مورد استفاده و مدت زمان و جلسات مورد نیاز می تواند نرخ نهایی این روش جوانسازی متغییر باشد.به یاد داشته باشید همواره برای انجام کارهای زیبایی می بایست دکتر جوانسازی با تجربه و ماهر را انتخاب کنیم. با انتخابی درست می توان از بروز هر نوع عارضه ای ممانعت کرد و بدین ترتیب پروسه ای ایمن و کم تهاجم را سپری خواهید کرد.

روش کار دستگاه کربوکسی تراپی

از درمان با دی‌اکسید کربن برای نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود. نحوه عملکرد دستگاه بسته به ناحیه‌ای که درمان می‌شود، متفاوت است، اما مکانیسم کلی یکسان است. در کربوکسی تراپی، مخزن گاز دی‌اکسید کربن به یک تنظیم‌کننده جریان از طریق لوله پلاستیکی متصل می‌شود. پزشک با دقت میزان جریان گاز را تنظیم می‌کند.

گاز از طریق تنظیم‌کننده جریان وارد لوله استریل می‌شود که در انتهای آن فیلتر قرار دارد. این فیلتر، ناخالصی‌ها را قبل از رسیدن گاز به بدن جدا می‌کند. در نهایت، گاز پس از عبور از فیلتر به یک سوزن بسیار ریز می‌رسد و پزشک پوست از طریق این سوزن گاز را زیر پوست تزریق می‌کند. این روش کاملاً بدون درد است، اگرچه برخی پزشکان قبل از تزریق از کرم بی‌حس‌کننده در ناحیه مورد نظر استفاده می‌کنند. برخی افراد ممکن است پس از انجام کربوکسی تراپی تا مدت کوتاهی احساس عجیبی داشته باشند.
درمان با دی‌اکسید کربن یک روش سرپایی است که حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

از چه سنی می‌توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد؟

تمامی عمل‌های زیبایی باید پس از ۱۸ سالگی انجام شوند. با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست کاهش یافته و تأثیر جاذبه زمین باعث افتادگی پوست می‌شود. همچنین، آسیب‌های ناشی از نور خورشید بیشتر نمایان می‌شوند. بعد از ۳۰ سالگی، خطوط پنجه کلاغی و پف زیر چشم ایجاد می‌شوند که نیاز به درمان دارند.

استفاده از روش‌های غیرتهاجمی مانند کربوکسی تراپی پس از ۳۰ سالگی می‌تواند روند پیری را به تأخیر بیندازد. افرادی که دچار تیرگی زیر چشم هستند، با مشورت پزشک زیبایی می‌توانند از این روش پس از ۱۸ سالگی بهره‌مند شوند.

راه کارهای کاهش درد در زمان استفاده از کربوکسی تراپی

در این روش دکتر با استفاده از مواد بی حسی موضعی میزان درد و سوزش در زمان انجام راه کار جوانسازی پوست را به حداقل رسانده و فرد درد و ناراحتی را تجربه نخواهد کرد. در برخی موارد که شخص دارای سطح پایینی از تحمل درد است ممکن است کمی سوزش را متحمل شود که امری کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی وجود ندارد.

نکات قبل از جراحی کربوکسی

پیش از انجام جراحی کربوکسی، نیازی به مراقبت‌ها و رعایت نکات خاصی نمی‌باشد. با این حال، حتماً پیش از شروع درمان، به متخصص پوست، مو و زیبایی مراجعه کرده و از وی مشاوره بگیرید. پس از ارزیابی ناحیه مورد نظر و دریافت پیشنهادات درباره جلسات کربوکسی، تعداد جلسات مورد نیاز را از پزشک بپرسید.

معمولاً، درمان با دی‌اکسید کربن برای صورت در ۴ تا ۶ جلسه انجام می‌شود و هر ۲ تا ۴ هفته یکبار باید تکرار شود. همچنین، در مورد تمدید این درمان از متخصص استعلام بگیرید. به طور معمول، باید هر ۶ تا ۸ ماه درمان با دی‌اکسید کربن را تمدید کنید.

مراقبت‌های پس از جراحی کربوکسی

افرادی که از جراحی کربوکسی برای کاهش چربی و درمان سلولیت استفاده می‌کنند، باید از غوطه‌وری در آب و استفاده از وان حمام تا ۲۴ ساعت پس از جراحی خودداری کنند. همچنین، احساس خارش پس از این روش طبیعی است و باید تا حدود ۵ دقیقه بعد از جراحی برطرف شود.

مناطق تحت درمان تا ۲۴ ساعت پس از جراحی گرم و ملتهب هستند، زیرا در آن ناحیه دی‌اکسید کربن فعالیت خود را آغاز کرده و گردش خون افزایش پیدا کرده است. با این وجود، شما می‌توانید پس از جراحی کارهای روزمره خود را به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام دهید. همچنین، پس از جراحی از استفاده از کرم و محصولات آرایشی و بهداشتی خودداری کنید و حتماً پیش از مصرف هر محصول، نظر پزشک خود را جویا شوید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت