کاشت مو در تهران

امروزه به منظور پر پشت کردن مو و همچنین رفع طاسی سر ، روش های مختلفی وجود دارد که کاشت مو یکی از رایج ترین و بهترین آن ها به حساب می آید. به طور کلی ریزش مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و افراد بر اثر عوامل مختلف همچون ژنتیک یا بالا بودن استرس های روزمره دچار این عارضه می شوند. به گفته دکتر زینب فرخ ، بهترین دکتر کاشت مو در تهران ؛ در این روش از موی طبیعی خود فرد استفاده شده و به نواحی مختلف همچون سر ، ابرو ، ریش و سبیل ، مژه و نواحی اسکار پیوند زده می شوند. در واقع روشی ایمن و ساده است اما باید توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود تا فرد با کوچک ترین عوارضی مواجه نشده و بهترین نتیجه را کسب نماید. به طور کلی برای کاشت تار های مو می توان از روش های مختلفی استفاده کرد ؛ اما روش FIT و FUT از رایج ترین آن هاست. انتخاب هر یک از این روش ها به تشخیص پزشک و شرایط بیمار بستگی دارد. لازم به ذکر است در ایمپلنت مو فولیکول های مو به صورت تک به تک و کاملا طبیعی کاشته شده و همچون مو های طبیعی رشد خواهند کرد.

 

کاشت مو

 

کاشت مو چیست ؟

تا به حال به خاطر کم مویی و یا حتی بی مویی دچار افسردگی و ناراحتی شده اید؟ به این فکر کرده اید که اگر موهای سر شما پر پشت تر و زیباتر بود چهره شما چه تفاوت هایی داشت؟ یا به چه موفقیت هایی دست پیدا می کردید؟ تمامی این سوالات را می توان با معجزه ای به نام کاشت مو پاسخ داد. هستند افرادی که به دلیل از دست دادن حجم موهای خود بسیاری از شرایط شغلی و اجتماعی خود را از دست داده باشند.

بسیاری از روش های سنتی و قدیمی برای تحریک رویش مو استفاده می کنند که شاید بتوانند فقدان تارهای مو را جبران کنند. اما امروزه با تکنولوژی و پیشرفت نوین علم پزشکی قادر شده ایم که روشی را امتحان کنیم بدون عارضه و پیامد ناخوشایندی بتوان این خواسته افراد را تحقق بخشید. در نتیجه اگر شما نیز به کم پشتی مو دچار شده اید یا یکی از اطرافیان به این مشکل مبتلا شده است به توصیه دکتر می توانید با مطالعه دقیق این مقاله متوجه شوید که این روند برای شما مناسب است یا خیر؟!

کاشت مو با خط رویش طبیعی :

علل بسیاری می تواند باعث ریزش مو باشد. عواملی مانند ، وراثت ، ژنتیک ، نداشتن رژیم غذایی مناسب و بسیاری موارد دیگر بر روند ریزش مو اثر سو می گذارد و باعث از دست رفتن تارهای مو می شوند. اما امروزه می توان با استفاده از کاشت مو بهترین جایگزین را برای موهای از دست رفته داشت. تا به حال فکر کرده اید که ایمپلنت مو برای چه افرادی ممکن است مناسب باشد؟ یا به چه صورت انجام می شود؟

نحوه کاشت مو در تهران

از دست دادن چند تار مو در طی روز امری طبیعی است ؛ اما بیشتر شدن آن می تواند هشداری برای طاسی و از دست رفتن میزان بالای مو باشد. ایمپلنت مو یک روند زیبایی است که طی آن ریشه های مو از یک بخش بدن برداشته شده و به ناحیه تحت درمان اضافه می گردد. به طور معمول بخشی که برای برداشت تار های مو مد نظر قرار می گیرد بایستی در برابر ریزش های ارثی مقاوم باشد. برای این کار بایستی توسط بهترین دکتر کاشت مو در تهران مورد معاینه قرار بگیرید و ایشان طبق بررسی های انجام شده بتواند ناحیه مورد نظر را مشخص نماید.

این فرآیند یکی از مفیدترین و موثرترین روش ها برای جایگذاری تارهای مو از دست داده شده می باشد. در پیاز مو حداقل یک الی چهار تار مو وجود دارد که قدرت رشد را دارند. از روش کاشت مو در تهران برای برخی نواحی مانند ، سر ، ابرو، ریش و مژه مورد استفاده قرار می گیرد. این پروسه ایمن و بدون تهاجم است که بایستی توسط دکتر برای افراد مراجعه کننده مورد انجام قرار گیرد. در یک جلسه از کاشت مو 1500 الی 3000 گرافت مو انتقال می یابد. این روند در واقع پروسه ای سرپایی است و نیازی به بستری و ماندن در بیمارستان نخواهد داشت.

دلیل ریزش مو چیست؟

برای اینکه کاشت مو طبیعی و مناسبی را داشته باشید ابتدا بایستی دلایل اصلی ریزش و از دست دادن تارهای مو را مورد ارزیابی قرار داد. این کار کمک می کند که گرافت های کاشت شده تحت تاثیر عوامل دیگری قرار نگیرد و روند موثر واقع شود. دلایل بسیاری می تواند بر مو اثر بگذارد و باعث ریزش آن شود. برای اینکه بدانید کاشت مو برای شما مفید است یا خیر می بایست این روند را به درستی تشخیص داد. در نتیجه بهتر است که در جلسه مشاوره با دکتر شرکت کنید و با ارزیابی و بررسی های اولیه متوجه علت اصلی ریزش تارهای مو شوید.

انواع کاشت مو

در حال حاضر روش ‌های مدرن و پیشرفته ‌ای برای کاشت ‌مو استفاده می‌ شود که عبارتند از موارد زیر :

FUT

در این متد ، پزشک فولیکول‌ های اهدایی را از طریق بانک موی پشت سر بیمار به شکل نواری و خط باریک برداشته و در هر بار کاشت حدود ۱۴۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت را به قسمت مد نظر پیوند می زند. این روش رایج و موثر کاشت موی سر مردان اغلب هنگامی استفاده می ‌شود که داوطلب دچار طاسی شدید شده اما بانک مویی بسیار قوی داشته باشد.

FUE

این روش تکامل‌ یافته تر از اف یو تی است ، زیرا برداشت موی پشت سر در آن تک به تک و به طور اتوماتیک می باشد و جای زخم در آن باقی نمی ماند. با برداشت نواری مو نیز ، درد و خونریزی حاصل از آن کاهش می یابد.

SUT

انجام این روش کاشت مو در سطح پوست سر انجام می‌ شود و به هیچ گونه برش و یا جراحی نیازی ندارد. به همین جهت یکی از بهترین شیوه های پیوند مو است زیرا گرافت ها با فاصله کمتر از 1 میلی متر کاشته شده و به جهت نداشتن زخم ، دوره نقاهت کوتاهی دارد.

BHT

این تکنیک در پیوند مو بسیار جدید است و افراد با بانک موی ضعیف نیز می‌ توانند آن را استفاده کنند. این روش در واقع به معنی کاشت مو از بدن شخص به سر آن می باشد. طی بررسی موهای نواحی مختلف بدن توسط متخصص ، آنان که شباهت بسیاری به موی سر دارند جدا شده و برای این پروسه زیبایی استفاده می شود. در صورتی که موها به سر تناسب نداشته باشند ، رویش آن ها به شکل شلخته نمایان می شود. بعضی از پزشکان از موی ناحیه تناسلی استفاده می کنند. برخی دیگر نیز ابتدا موهای ناحیه ریش را بررسی می کنند زیرا سرعت رشد بالایی دارد و جایگزین مناسب موی سر می باشد.

بهترین رنج سنی برای کاشت مو

برای اقدام به کاشتن گرافت مو سن خیلی فاکتور مهم و موثری نخواهد بود. در واقع از مزایای مفید و کاربردی کاشت مو در تهران بسیاری از افراد می توانند استفاده کنند. اما بهتر است که شخص حداقل 25 سال به بالا باشد که نتیجه مطلوبی را از روند پیش رو به دست آورد. کمتر از این رنج سنی اصولا همچنان زمان برای تکامل رویش مو وجود دارد و نمی توان از روش های زیبایی برای مو به کار برد. سن باید به گونه ای باشد که دیگر شخص امیدی به بازگشت تارهای مو نداشته باشد و بتواند با به کارگیری کاشت مو زیبایی را به چهره خود بازگرداند.

چه افرادی می توانند کاشت مو انجام دهند ؟

 • آنان که دچار طاسی شده اند.
 • کسانی که به دلایل جراحی دچار خالی شدن ناحیه ای از سر شده اند.
 • برخی از افراد که بخاطر سوختگی تارهای مو را از دست داده اند
 • آن دسته از افراد که به دلیل ژنتیکی خط رویش بالایی دارند و فرم آن باب میلشان نیست.
 • اشخاصی که به آلوپسی مبتلا هستند.

کاشت مو برای چه افرادی مناسب نیست ؟

 • کسانی که به دلیل استرس و افسردگی شدید دچار ریزش مو شده اند نمی توانند از کاشت مو بهره مند شوند زیرا این احتمال وجود دارد که مجدد تارهای کاشته شده را نیز از دست بدهد.
 • بیماران دیابتی نیز برای کاشت گرافت گزینه مناسبی نخواهند بود.
 • کسانی که به بیماری انعقاد خون مبتلا هستند نیز گروهی هستند که بهتر است به دنبال روش کاشت مو نباشند.
 • کسانی که زیر30 سال هستند نیز کاندید مناسب این روش نخواهند بود.

برای کاشت مو از موی کدام قسمت استفاده می شود؟

بسته به اینکه کاشتن مو با کدام روش انجام شود ، مو از پشت سر ( بانک مو ) یا قسمتی از بدن وی برداشته خواهد شد. سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های مخصوص ، فولیکول ها تک به تک جدا شده و به مو های طبیعی پیوند زده می شوند. از آنجایی که مو ها از بدن خود بیمار گرفته می شوند ، به مراقبت چندانی نیاز ندارند. البته باید بدانید که این مو ها پس از یک ماه میریزند و مجددا رشد می کنند ؛ بنابراین جای نگرانی نیست و کاملا طبیعی می باشد.

اقدامات قبل از کاشت مو در تهران

 • برای اینکه بهترین نتیجه را از انتقال گرافت های مو داشته باشید بایستی یکسری نکات را بیش از کاشت مو انجام دهید.
 • مصرف داروهایی مانند ویتامین E ، مکمل های خوراکی و حتی قرص آسپرین را کنار بگذارید.
 • آزمایش های درخواست شده توسط دکتر را در زمان مشخص شده تحویل دهید.
 • استفاده از الکل و دخانیات می توانند بر نتیجه به دست آمده موثر باشند. در نتیجه بهتر است که استفاده از آنان را کنار بگذارید.
 • در دو روز مانده به کاشت مو نباید از داروهای مسکن مانند ، ایبوبروفن و ناپروکسن استفاده کنید.

مراقبت های بعد از انجام کاشت مو

در حقیقت باید بدانید که بخش عمده ای از مراقبت های بعد از کاشت مو مربوط به سه روز اول است در ادامه به شرح برخی از این نکات مراقبتی می پردازیم .

مراقبت های سه روز اول کاشت مو در تهران :

 • ابتدا باید بدانید که در این سه روز باید از رفتن به حمام اجتناب کنید
 • از لمس کردن نواحی کاشت مو بپرهیزید .
 • در این بازه پزشک داروهایی را نظیر آنتی بیوتیک ها مسکن ها را برای بیمار تجویز کرده و طبق دستور پزشک باید از آن ها استفاده کنید .
 • علاوه بر این به منظور جلوگیری از آلودگی و ایجاد گرد و غبار بر روی فولیکول های مو کاشته شده بهتر است از کلاهی استفاده کرده اما مراقبت باشید که سرتان عرق نکند .
 • از استعمال سیگار و دخانیات در این سه روز اجتناب کنید زیرا روند بهبود شما را کند می کند .
 • در آخر نیز به نحوه خواب خود دقت کرده و جهت محافظت از نواحی کاشت مو بهتر است به پشت بخوابید .

مراقبت های هفته اول کاشت مو :

 • بعد از گذشت سه روز از جراحی سوراخ های کوچک در نواحی پشت سر بهبود یافته و زمان آن رسیده است که به حمام بروید البته در انجام اینکار نظر پزشک خود را اولویت قرار داده و در صورت اجازه ایشان اینکار را انجام دهید.
 • از خاراندن نواحی از سر که به دلیل کاشت پوسته پوسته شده اند بپرهیزید علاوه بر این نگران این عارضه نباشید زیرا بعد از روز دهم به طور کامل از بین می روند.
 • انجام ورزش در این بازه زمانی ممنوع بوده و برای گرفتن زمان مناسب برای انجام ورزش با پزشک خود مشورت کنید.

مراقبت های ماه اول کاشت مو :

ابتدا باید بدانید که مو های جدیدی شما از هفته دوم تا ماه دوم ریزش دارند که این یک موضوع کاملا طبیعی می باشد این ریزش به این دلیل اتفاق می افتد تا جا برای رشد موها ی جدیدی باقی بماند . پس از آن مو وارد مرحله جدیدی به نام شوک می شود که در این زمان از ورزش های شدید خودداری کرده و از قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید هم بپرهیزید .

هزینه کاشت مو در تهران

قیمت کاشتن مو بستگی به چند عامل دارد، از جمله محل سکونت شما، استفاده از روش کاشت مو، میزان فروپاشی موها و اندازه ناحیه‌ جهت کاشت کردن مو خواهد بود. از همین رو نمی توان پاسخی دقیق و کامل را برای اطلاع رسانی در ارتباط با هزینه کاشت مو در اختیار شما قرار داد بهتر است که در جلسه مشاوره برای اطلاع از روند از بهترین دکتر کاشت مو تهران اطلاعات کافی را به دست آورید.

مراحل کاشت مو در تهران

مراحل کاشت مو به طور کلی شامل موارد زیر می‌ شود:

 • مشاوره: در این مرحله، شما با متخصص مو مشاوره می ‌کنید تا نیازها و امکانات خود را بررسی کنید و گزینه ‌های مناسب را برای کاشت مو دریافت کنید.
 • طراحی خط مو: در این مرحله، متخصص مو با استفاده از تکنیک ‌های خاص، خط موی مطلوب را بر روی پوست سرتان طراحی می ‌کند.
 • آماده‌ سازی ناحیه کاشت: در این مرحله، ناحیه پوشیده شده توسط موهای سالم برای کاشت مو آماده می ‌شود. ممکن است شامپوی خاصی به شما داده شود تا پوست سر را تمیز کنید.
 • برداشت موهای سالم: معمولا موهای سالم از نواحی دیگری از بدن (معمولاً از ناحیه پشت سر) برداشت می ‌شوند.
 • کاشت مو: متخصص مو موهای برداشت شده را در نواحی مد نظر کاشت می ‌کند. این موها در ناحیه ‌های خالی و نیازمند کاشت قرار می‌ گیرند و بعد از گذشت ریکاوری مورد نیاز می توان نتیجه نهایی مطلوب را مشاهده کرد.
 • مراقبت پس از عمل: پس از کاشت مو، طبق راهنمایی متخصص مو، باید اقدام به مراقبت از منطقه‌ کاشت شده و موهای جدید خود کنید. این شامل استفاده از شامپوها و محصولات مراقبتی خاص می باشد.

عوارض بعد از کاشت مو

پیامدهای ممکن بعد از کاشت مو می ‌توانند شامل درد، تورم، خارش، خشکی پوست، احساس قرمزی و خونریزی موقتی محل کاشت مو باشند. همچنین، مراقبت و پیروی از دستورالعمل‌ های پساعمل بسیار مهم است تا عوارض و پیامدهای محتمل کاشت مو کاهش یابند. البته همه افراد ممکن است تجربه ‌های متفاوتی پس از کاشت مو داشته باشند. برای اطلاعات دقیق ‌تر و هرگونه سوالات و نگرانی ‌های خاص، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

بهترین روش برای کاشت مو

بهترین روش کاشت مو برای هر فرد متفاوت است و مناسب‌ترین روش باید بر اساس شرایط خاص هر فرد تعیین شود. عوامل مؤثر در تعیین بهترین روش کاشت مو شامل موارد زیر است:

 • میزان طاسی
 • وضعیت بانک مو
 • تراکم مورد نظر
 • سرعت بهبود زخم‌ها
 • انعطاف‌پذیری پوست سر

بهترین روش کاشت مو بسته به این عوامل و دیگر شرایط خاص هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، روش FUE یا همان FIT در سطح جهان به عنوان یکی از بهترین روش‌های کاشت مو شناخته شده است. این روش به دلیل هزینه نسبتاً کمتر و سرعت بیشتر، برای بسیاری از افراد مؤثر و کاربردی است.

مزایا و معایب کاشت مو

روش‌های مختلف کاشت مو مزایا و معایب متفاوتی دارند. در زیر به بررسی مزایا و معایب روش‌های FIT و FUT می‌پردازیم:

مزایای روش FIT:

 • درد و خونریزی کم
 • عدم نیاز به پانسمان
 • از بین رفتن جای زخم
 • امکان برداشت تعداد بیشتری فولیکول مو در جلسات متوالی

معایب روش FIT:

 • هزینه بالا
 • احتمال آسیب دیدن بخش زنده مو
 • تعداد محدود فولیکول‌های قابل برداشت
 • طولانی بودن روند کار
 • تخریب بانک مو

مزایای روش FUT:

 • غیر قابل رویت بودن محل کاشت مو
 • ایجاد یک خط طبیعی در جلوی سر و ظاهر طبیعی موها
 • طبیعی بودن ظاهر موها و عدم فرورفتگی یا برجستگی پوست سر
 • امکان برداشت موهای ناحیه پشت سر و دیگر نواحی بدن مانند کتف و سینه
 • حفظ کیفیت گرافت‌ها برای تکرار مجدد کاشت در صورت نیاز

معایب روش FUT:

 • احتمال باقی ماندن جای زخم پشت سر
 • کاهش حجم بانک مو
 • خونریزی و تورم سر و صورت

هر کدام از این روش‌ها با توجه به شرایط و نیازهای فرد می‌توانند مناسب یا نامناسب باشند. مشاوره با یک متخصص مو می‌تواند به انتخاب بهترین روش برای هر فرد کمک کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت