مزونیدلینگ راه کاری نوین برای جوانی پوست✨

بی شک افرادی که به دنبال انجام روش های جوانسازی پوست می باشند نام میکرونیدلینگ را بارها شنیده اند. این پروسه یک آپدیت جدید دارد که نام آن مزونیدلینگ می باشد. این روش با استفاده از به روزترین و جدید ترین متدهای دنیا می تواند بسیاری از ایرادات پوست شما را بهبود ببخشد. این روند همانند دیگر روش برای جوانسازی پوست از سوزن استفاده می کند و از این طریق تمامی موارد مغذی مورد نیاز را به پوست منتقل می سازد. به توصیه دکتر زینب فرخ ، بهترین دکتر جوانسازی پوست تهران می بایست برای انجام دادن یکی از این متدها ابتدا معاینات لازم را انجام داده و سپس می توانید کاندید مزونیدلینگ باشید.

مزونیدلینگ صورت چیست ؟

همانطور که از نام آن هویداست این روش با استفاده از سوزن💉 برای جوانی پوست به کار برده می شود. انجام این روش در واقع به کمک چندین سوزن ریز می باشد و پس از به کار گیری آن صورت حالتی دفاعی به خود می گیرد و روند ترمیم را در پیش می گیرد. در نتیجه منجر می شود که گردش خون ، میزان و تولید کلاژن در پوست رو به افزایش قرار بگیرد. برای برخی این پرسش مطرح می شود که کلاژن بیشتر شود چه کاربردی برای مزونیدلینگ خواهد داشت ؟

به طبع همگی ما می دانیم ، یکی از فاکتورهای مهمی که در جوانی پوست موثر می باشد میزان کلاژن پوست است که با مرور زمان رو به کاهش است و اگر در این متد شاهد افزایش و تولید این ماده در پوست باشیم بی شک راه را درست آماده ایم و نتیجه نهایی می تواند شادابی و جوانی مجدد پوست خواهد بود. می توان از مزونیدلینگ جهت درمان کم آبی پوست، حذف و از بین برنده خط های ریز پوستی یا حتی بهبود جای زخم به کار برده می شود.

تعداد جلسات مزونیدلینگ 

به یاد داشته باشید که هر فرد بسته به میزان ایرادات پوستی به🥼 بهترین دکتر مزونیدلینگ در تهران مراجعه می کند از همین رو میزان و راه کارهای درمانی ممکن است متغیر باشد. برخی شاید تنها با یک جلسه به نتیجه مد نظر خود دست بیابند و تعداد دیگری برای دریافت نتیجه مد نظر می بایست جلسات بیشتری را سپری کنند که بتوانند شادابی و جوانی را مجدد تجربه کنند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد مراجعه کننده به برخی موارد از قبیل ، سن و میزان ایرادات پوستی وابسته می باشد. اما به طور میانگین می توان از 6 الی 8 جلسه مزونیدلینگ برای بهبود مشکلات پوستی به بهترین شکل بهره مند شد. تعداد جلسات بهتر است که با فاصله انجام شود که بهترین نتیجه را از این پروسه دریافت کرد.

بهترین کاندید انجام روش جوانسازی پوست کیست ؟

استفاده از این راه کار زیبایی برای تمامی تایپ های پوستی بلامانع می باشد. هر فرد با یک نوع جنس پوستی و ایرادات منحصر به فرد خود به دکتر مراجعه می کند؛ از همین رو دوره درمان و حتی نتیجه دریافتی با دیگر مراجعه کننده متفاوت می باشد. در نهایت سعی کنید هرگز خود را با دیگری قیاس نکنید. اگر فرد زیباجو برخی موارد زیر را دارا باشد بهتر است که دکتر را در جریان وضعیت های خود قرار دهد. عبارتند از :

 • مبتلا به عفونت های پوستی همچون تب خال
 • داشتن حساسیت به برخی مواد دارویی💊 و خوراکی
 • ابتلا به برخی بیماری ها ممکن است روند را با خلل مواجه سازد همانند؛ دیابت، نبود سیستم ایمنی قوی و روند کند درمان
 • زخم ها از مواردی هستند که می بایست به دکتر مزونیدلینگ اطلاع داده شود.
 • آگاهی در ارتباط با مصرف برخی داروها همانند رقیق کننده های خون

اقدامات قبل از پروسه جوانسازی پوست

برای اینکه از این روش بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید می بایست به توصیه های دکتر توجه ویژه ای داشت. عبارتند از :

 • بهتر است به مدت دو هفته از انجام روش های زیبایی همانند تزریق بوتاکس و تزریق چربی یا ژل گذشته باشد.
 • بدیهی است در زمان انجام روش جوانسازی پوست بایستی عاری از هر نوع آلودگی بود که عفونت به درون پوست نفوذ نکند.
 • اگر برای پیشگیری از ریزش مو ؛ مزوتراپی را انتخاب کرده اید، به یاد داشته باشید که شب قبل بایستی استحمام🚿 کنید.
 • در نشست ابتدایی با دکتر مزونیدلینگ بهتر است که تمامی سوالات و ابهامات خود را از پزشک بپرسید که بتوانید بهترین انتخاب را برای بهبود مشکلات پوستی خود داشته باشید.
 • جهت دریافت بهترین نتیجه ممکن از این روش جوانساز باید به یاد داشته باشید که از روش های برنزه کردن استفاده نکنید.
 • اگر بیماری خاصی دارید به دکتر اطلاع دهید.

مزونیدلینگ را در کدام بخش های پوست می توان به کار برد؟

برای بهره مند شدن از تمامی مزیت های این راهکار جوانسازی پوست محدودیتی وجود ندارد و برعکس دیگر روش های زیبایی تنها منحصر به فرد برای استفاده از آن در یک ناحیه صورت نخواهد بود. در نتیجه از مزایای ارزنده مزونیدلینگ می توان برای تمامی نواحی صورت بهره مند شد. اما بهتر است بدانید که این فرآیند برای آن دسته از عزیزان که آکنه فعال دارند متناسب نخواهد بود و بایستی تا زمان بهبودی کامل صبر داشته باشند.

🥼مراقبت های بعد از مزونیدلینگ چیست؟

برای دریافت بهترین نتیجه از روش مذکور می بایست برخی توصیه های دکتر را به درستی رعایت کرد که قادر باشید نتیجه به دست آمده را تثبیت و ماندگار کرد. در ادامه برخی از موارد مورد نیاز را ذکر کرده ایم. عبارتند از :

 • مشاهده قرمزی پس از اتمام مزونیدلینگ بسیار امری طبیعی بوده و جای نگرانی نخواهد بود. بهتر است که در این بازه استفاده از مواد آرایشی را کنار بگذارید.
 • تعریق برای وضعیت شما مناسب نخواهد بود در نتیجه بهتر است که در دوره نقاهت از انجام دادن فعالیت های ورزشی پرهیز کنید.
 • این روش جوانساز نیازی به بستری و یا حتی سپری کردن مدت زمانی برای ریکاوری نخواهد داشت.
 • از انجام دادن سولاریوم و برنز کردن با نور آفتاب ☀ خودداری کنید. زیرا این مورد می تواند منجر به بروز لک شود.
 • از تزریق فیلر در این بازه خودداری کنید.
 • اگر مزونیدلینگ را برای بهبود ریزش مو استفاده کرده اید سعی کنید که مو را سشوار نکشید و حتی رنگ نکنید.
 • جهت مقابله با بروز برخی عوارض بهتر است که یک الی دو روز پس از مزونیدلینگ از مراجعه به استخرهای🏊🏻‍♂️ عمومی خودداری کنید.
 • ناحیه تحت درمان را فشار و مالش ندهید.​

پاسخ

5 × 2 =

Call Now Button