پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه می تواند تناسب چانه را افزایش دهد و موجب توازن بهتر با اجزای دیگر صورت شود . به طور معمول داشتن چانه ضعیف موجب چاق به نظر رسیدن گردن فرد می شود و همچنین باعث  بزرگ به نظر رسیدن یک بینی نرمال نیز می شود . به طور کلی جراحی پروتز چانه ساختار کلی صورت را بهبود می بخشد .

پروتز چانه پروتز

عمل جراحی بزرگ کردن چانه :

از عمل جراحی بزرگ کردن چانه به منظور کامل کردن استخوان موجود در جلوی فک و زیر دندان ها استفاده می شود لذا پروتز را در زیر پوست قرار می دهند و ظاهری قوی و مناسب برای فرد ایجاد می کنند . عمل پروتز چانه به طور معمول سرپایی و با استفاده از تجهیزات اولیه انجام می شود ولی ممکن است این عمل در بیمارستان نیز انجام شود. مدت زمان جراحی به عوامل زیادی بستگی دارد ولی معمولا بین 45 دقیقه تا یک ساعت و نیم زمان می برد.

شکاف های مورد نیاز برای پروتز چانه در ناحیه ی  زیر چانه و یا داخل دهان بین لثه و لب پایین ایجاد می شود که در صورت استفاده از این روش هیچ جای زخمی در بیمار مشاهده نخواهد شد . پس از ایجاد شکاف مورد نیاز پروتز در محل قرار می گیرد . سپس با توجه به توازن پروتز با دیگر اجزای صورت آن را اصلاح می کنند . پس از انجام این کار پروتز را در محل قرار داده شده بخیه می زنند و به این ترتیب عمل جراحی کامل می شود. بخیه های زده شده در داخل دهان بعد از 10 روز خود به خود حل می شوند و نیازی به کشیدن آن ها نیست اما اگر از بخیه  های خارج دهانی استفاده شده باشد لازم است پس از مدت زمانی توسط پزشک کشیده شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

چاپ صفحه
پرینت